6132 Сечова кислота

Вартість — 50 грн.; термін виконання — 1 робочий день.
Обмін речовин у печінці виробляє продукт, який зветься сечовою кислотою. Вона у свою чергу допомагає виводити через нирки надлишкову кількість пуринів. Ця кислота концентрується в плазмі і позаклітинній рідині у вигляді солі натрію. У разі перевищення норми сечової кислоти, відбувається кристалізація такого елементу як урат натрію.

Якщо сечова кислота в організмі стрімко підвищується, то це може вказувати на високий вміст пуринів в раціоні харчування людини і знизити цей показник можна тільки за допомогою нізкопуріновой дієти. Тому якщо ви хочете знизити кількість даної кислоти в організмі, відмовтеся від продуктів, які містять велику кількість пуринів: м’ясо, печінка, нирки, бобові, язик та мізки. Рівень наявності цієї кислоти в організмі змінюється з віком. Наприклад, в самому розквіті сил у чоловіка цей показник буде вище, ніж у жінок, а от після шістдесяти п’яти років ця різниця зникає. У дитячому організмі сечової кислоти набагато менше, ніж у дорослих.

Підвищення рівня вмісту цієї кислоти в крові людини виявляється в лабораторних аналізах і зазвичай класифікується як гіперурикемія. Таке явище часто стає ознакою захворювання, яке називається подагра. Причиною збільшення показника сечової кислоти є ослаблена діяльність нирок і підвищений вміст фруктози в раціоні хворого. Саме порушене харчування вважається однією з головних причин виникнення даного захворювання. Якщо людина вживає висококалорійну або багату жирами їжу, то він ризикує захворіти подагрою.

Підвищення показника даної кислоти може відбуватися через захворювання на туберкульоз, пневмонію, бешихове запалення, черевним тифом, недокрів’ям і лейкоз. Крім цього аналіз пацієнта може показати підвищення показника сечової кислоти при хворобах жовчовивідних шляхів, печінки, при хронічному псоріазі і екземі, а також при кропивниці або важкій формі діабету. Крім того підвищена концентрація даної кислоти може бути у пацієнтів, які отруїлися метиловим спиртом.

Особливої ​​уваги вимагає підвищення норми сечової кислоти, яке не супроводжується симптомами. Саме тому при такому недугу проводиться повна діагностика захворювання. У першу чергу береться аналіз і якщо у жінок відмітка досягла до 0,30 або 0,40 ммоль / г, а у чоловіків цей показник дійшов до 0,48 або 0,50, то в такому випадку вважається, що вони хворі безсимптомною гіперурикемією. Деякі пацієнти, у яких виявили це захворювання, страждають на гострий подагричний артрит. Для хворих таким захворюванням характерно коливання показників сечової кислоти в організмі. Так, в один час цей аналіз може бути в нормі, а в інше перевищувати її у декілька разів.

Через підвищеної кількості сечової кислоти у хворого відкладаються мікрокристали солей у суглобах, що в свою чергу призводить до гострих болів. Крім цього солі можуть відкладатися і в шкірі хворого, що утворює подагричні вузли та тофуси. Нерідко з солей утворюються камені в нирках. Подагру вважають формою гострого рецидивуючого артриту. Це захворювання утворюється головним чином через порушення обміну речовин в організмі внаслідок зловживання в дієтах.