3104 Гепатит B Anti-HBсAg (антитіла IgM)

Вартість — 160 грн.; термін виконання — 5 робочих днів.

Визначає наявність антитіл до HB-core Ag (класу M, характерних для гострої стадії хвороби).

Антитіла до HB-core антигену з’являються за гострого гепатиту В у крові незабаром після того, як з’являються HBsAg, персистують після зникнення HBs-антигену перед тим, як з’являться анти-HBs-антитіла й зберігаються тривалий час після одужання (можуть визначатися пожиттєво). У відсутність інформації про інші маркери гепатиту В, наявність анти-HBcore дозволяє зробити припущення, що людина може бути активно інфікована або перенесла гепатит В в минулому і має імунітет. Анти-HBcore-антитіла можуть бути единим серологічним маркером перенесеного гепатиту В і потенційно інфікованої крові.

Присутність загальних анти-HBcore-антитіл не дає підстави відрізнити гостру, хронічну або перенесену в минулому інфекцію.

Особливості інфекції. Гепатит B (ВГВ, HВV) гостре системне вірусне захворювання. Характеризується ураженням печінки й різними позапечінковими проявами. Протікає гостро або хронічно, у жовтушній (35%) або безжовтушній (65%) формах. Вірус гепатиту В відносять до гепаднавірусів (Hepadnaviridae); надзвичайно стійкий у зовнішньому середовищі (до УФ-випромінення, температури, детергентів). Гепатит В передається з кровью й біологічними рідинами парентеральним, трансплацентарним, статевим та побутовим шляхами. Групу підвищеного ризику складають особи, що практикують внутрішньовенну наркоманію, безладні статеві контакти, а також медичні робітники, паціенти, які потребують гемодіалізу або переливання крові, в’язні, члени сімей HBs-позитивних осіб, новонароджені від HBs-позитивних матерів.