3107 Гепатит B Anti-HBsАg (антитіла IgG) (кількісне визначення)

Вартість — 160 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Визначення Anti-HBs (антитіла до HBs-антигену вірусу гепатиту В).
Anti-HBs-антитіла з’являються на фазі одужання після гострого гепатиту В, зазвичай за 3-4 місяці після елімінації HBsAg (так звана фаза «вікна»). Тривалість фази вікна може коливатися від 1 міс. до 1 року, у залежності від стану імунної системи хворого. За час періоду «вікна» важливо обстежити пацієнта стосовно anti-HBc IgM.
Anti-HBs-антитіла особливо важливі у забезпеченні імунного захисту проти даного вирусу, тому кількісне визначення анти-HBs-антитіл зазвичай використовують для контролю ефективності імунітету за вакцинації проти гепатиту В. З часом, титр антитіл зменшується майже до невизначення. Іноді можлива пожиттєва циркуляція anti-HBs антитіл. Якщо анти-HBs з’являються на фоні клінічного покращення у хворого гепатитом В і зникають HBsAg — це є доброю прогностичною ознакою, і показником одужання.
За хронічної течії гепатиту В можливе паралельне визначення поверхневого антигена й антитіл до нього. Знайдені анти-HBs у гострій фазі гепатиту В паралельно з HBsAg свідчать про несприятливий прогноз захворювання.