Гепатит А Сумарні антитіла до HAV

Сумарні антитіла до HAV – метод виявлення антитіл класу IgG і IgM – специфічних для гепатиту А, що свідчать про поточний і раніше перенесений гепатит А, проведену вакцинацію проти гепатиту А та появу імунітету.

 

Гепатит А (хвороба Боткіна) – вірусна інфекційна хвороба.Інкубаційний період становить 15 – 45 днів (в середньому 20 – 30 днів). Частіше хворіють діти дошкільного віку та початкових класів (до 80%). Механізм передачі фекально-оральний, шлях передачі – в основному водний і харчовий. Носійство для даного вірусу відсутнє. Захворювання характеризується переважним ураженням печінки, проявляється інтоксикацією, іноді жовтяницею. Початок захворювання: початок гострий, підвищення температури, блювання, нудота, відрижка гіркотою, гіпохолічний кал, головний біль, болі в м’язах, тупі болі в правому підребер’ї, потемніння сечі. Виникає жовтушність шкіри і слизових оболонок на 5-7 день хвороби, збільшення печінки, іноді селезінки. У розпал хвороби, який зазвичай триває 2 – 3 тижні, сеча набуває колір пива, а кал знебарвлюється. Період розпалу жовтухи триває 2-7 днів і змінюється спадом протягом 2-10 днів. Період реконвалесценції 1-3 місяці. При безжовтяничній формі (зустрічається в 2-10 разів частіше, ніж жовтянична) відсутня видима жовтяниця та підвищення вмісту білірубіну в крові.

Антитіла класу IgG (як і класу IgM) виробляються в ранньому періоді гострої інфекції. Антитіла IgM, як правило, зникають через 3-4 місяці, але можуть виявлятися і до 10 місяців.

Після перенесеного захворювання антитіла класу IgG зберігаються протягом всього життя і забезпечують імунітет проти гепатиту А.

У нормі антитіла до вірусу гепатиту А не виявляються.