32305 Антитіла IgG до вірусу герпесу 8 типу

В англомовній літературі вірус отримав другу назву KSHV (Kaposhi Sarkoma Herpes Virus).

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Властивості: росте дуже повільно у T та В лімфоцитах.

Історія вивченя герпесу людини 8-го типу пов’язана із саркомою Капоши. На початку 80 років минулого сторіччя багато гомосексуалістів та чоловіків-бісексуалів у США захворіло саркомою Капоши. Цей рак шкіри раніше початку 80-их років украй рідко зустрічався на території США. Від нього страждали люди у Африці та Средземномор’ї. Дослідження випадків саркоми Капоши та пневмоцистної пневмонії призвело до відкриття Синдрому Набутого ІмуноДефіциту (СНІД) і Вірусу Імунодефіциту Людини (ВІЛ). Тоді стали підозрювати, що не ВІЛ, а деякий інший вірус провокує розвиток саркоми Капоши. Саркома Капоши була смертельною для ВІЛ-позитивних людей, до того, як з’явилися сучасні ліки, що уповільнюють розвиток СНІД. У 80 роках близько у 30-40% ВІЛ-інфікованих гомосексуалістів розвинулась Саркома Капоши (СК).

І разом з тим у ВІЛ-інфікованих, котрі заразилися СНІДом за переливання крові, СК не спостерігали. Цей факт став поштовхом для науковців, що геї та чоловіки бісексуали інфіковані якимось невідомим вірусом.

Вірус герпесу 8 типу (HHV-8) було ідентифіковано у 1994 році Ян Чангом (Yuan Chang) в лабораторії «Саркоми Капоши, асоційованої з герпес-вірусом» Колумбійського університету (Нью-Йорк, США). ВГЛ-8 типу є лише фактором ризику розвинення Саркоми Капоши. Якщо людина інфікована ВГЧ-8, це зовсім не означає, що у неї обов’язково розвинеться саркома Капоши.

Захворювання, які викликає вірус:
1. САРКОМА КАПОШИ
2. ПЕРВИННІ ЛІМФОМИ
3. ХВОРОБА КАСТЛЕМАНА
4. МНОЖИННА МІЄЛОМА

Шляхи зараження:

  • під час сексуальних контактів (зносини в задній прохід, аннілінг — цілунки та облизування анусу) заражаються гомосексуалісти та бісексуальні чоловіки. Можливе зараження й за гетеросексуальных контактів (звичайний і анальний секс). Ризик зараження HHV- 8 тим вищий, чим більша кількість сексуальних партнерів. Використання презервативів та виключення випадкових статевих контактів дозволяє зменшити ризик передачі вірусу. Науковці знаходили вірус у спермі, прямій кишці, сечовипусканому каналі, секреті передміхурової залози.
  • дослідники з Вашингтонського університету (США) виявили у 60% осіб з ВГЛ-8, що вірус у великій кількості зустрічається у слині, а також на слизовій оболонці ротової порожнини — отже, очевидно, передається з палкими поцілунками.
  • зараження відбувається за внутрішньовенного введення наркотиків або пересадці органів і тканин. На даний час не описано випадків зараження через перелиту кров.

Сам по собі вірус герпесу 8 типу небезпеки для здорової людини не уявляє. І більшість людей з нормальным імунітетом, інфікованих цим вірусом, не відзначають жодних проявів та будь-якого шкідливого впливу.

Свою негативну дію HHV-8 може виявити лише під час стійкого зниження імунітету (імунодепресії) та лише у хворих на СНІД (заражених вірусом ВІЛ-1) або за тривалого лікування, яке знижує імунітет (післе пересадки органів і тканин, променевої терапії). За даними статистики у 45% людей, що мають ВГЛ-8 і ВІЛ, протягом 10 років розвинулась саркома Капоши. У людей з нормальним імунітетом вірус герпесу жодним чином себе не виявляє — він не впливає на стан здоров’я.