3414 Антитіла IgG до Chlamydia pneumoniae

Вартість — 160 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Паралельне визначення IgM, IgG, IgA дозволяє не тільки встановити наявність хламідійної інфекції, але й уточнити фазу захворювання (гостра первинна,хронічна, реінфекція /реактивація та залишкова серология).

  • У гостру фазу захворювання, на п’яту-сьому добу виникнення гострої інфекції, визначаються антитіла класу IgM,
  • через тиждень з’являються IgA
  • і лише до кінця другого-третього тижня захворювання можуть бутивизначені антитіла класу IgG.

Прогресування захворювання, перехід гострої стадії в хронічну завжди характеризуються досить високим титром IgA, який зберігається довго, в той час як титр IgM швидко зменшується.

Хронічний перебіг захворювання характеризується наявністю антитіл класів IgG, IgA, що зберігаються тривалий час, а низькі титри цих антитіл можуть свідчити про персистуючих збудників. При реінфекції або реактивації (при персистенції збудника) виникає стрибкоподібний підйом титрів IgG(Бустер-ефект), який у не пройшли лікування пацієнтів тривало зберігається на незмінному рівні. Низькі титри IgG можуть свідчити про початковий етап інфікування чи вказують на давно перенесену інфекцію («серологічні шрами»).

Chlamydophila pneumoniae (Chlamydia pneumoniae) — вид бактерій, які є збудником пневмонії у людей. Передається лише від людини до людини (абсолютний антропоноз). Спалахи респіраторних захворювань хламідійної етіології частіше бувають в тісних колективах. У 70% заражених може безсимптомно існувати в дихальних органах.