1101 Антимікросомальні антитіла (АМС)

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Антитіла до тиреопероксідази (ТПО) впливають на гормональну систему і впливають на самопочуття та працездатність.

Раніше антитіла до ТПО в медичній літературі називали антимікросомальними тілами.

За нормальної роботи щитовидної залози антитіла до ТПО відсутні або наявні в дуже малих дозах. Їх кількість різко підвищується за аутоімунних захворювань. Найвищі показники фіксуються за тиреоїдиту Хашимото. Це захворювання зазвичай зустрічається у літніх жінок. Велика ймовірність ураження тиреоїдитом Хашимото членів однієї сім’ї, адже хоча саме захворювання не успадковується, схильність до нього передається на генетичному рівні. Люди з хромосомними мутаціями мають більш високий ризик.

Антитіла до ТПО також виявляються за хвороби Грейвса. Щитовидна залоза збільшується в розмірах, хворий скаржиться на тахікардію, аритмію, тремор кінцівок, проблеми з очима.

Невелике перевищення значень антитіл до ТПО може говорити про гіпотиреоз. Сповільнюється метаболізм, підвищується ризик ожиріння, зменшується працездатність, людина постійно відчуває втому, млявість, виникають проблеми із пам’яттю і концентрацією уваги. Якщо антитіла до ТПО виявлені у вагітної жінки, то це означає високу ймовірність розвитку у неї тиреотоксикозу після народження дитини. Малюкові, ймовірно, передасться схильність до гормональних порушень.

Щоб перевірити роботу щитовидної залози, досить здати аналіз. АМС досліджуються в сироватці крові, кров з вени потрібно здавати вранці натще. Перед забором біоматеріалу для вивчення бажано знаходитися в стані спокою; збуджений стан може вплинути на секрецію гормонів. За один день до здачі аналізу потрібно виключити важкі фізичні навантаження, алкоголь і сигарети.