Раково-ембріональний антиген (РЕА)
325 грн
Додаткова інформація
Термін: |
---|
Синоніми:
Українська: Раковоембріональний антиген (РЕА)
Російська: Раково-эмбриональный антиген (РЭА)
Англійська: Carcinoembryonic antigen (CEA)
Методи дослідження: імунохімічний з електрохемілюмінесцентною детекцією
Одиниці виміру: нг/мл
Біоматеріал: Сироватка венозної крові
Що таке раково-ембріональний антиген
Раково-ембріональний антиген — це специфічний білок, який виступає своєрідним пухлинним маркером. Онкомаркери — це елементи крові, які синтезуються аномальними клітинами або здоровими клітинами у відповідь на злоякісні процеси.
Ця речовина у високій концентрації присутня у ембріонів і плодів в утробі матері. Після народження дитини показник РЕА у нього поступово знижується та повністю зникає. Таким чином, у здорових людей РЕА має бути дуже низьким або відсутнім. Норма РЕА — до 5 нг/мл. Показник у діапазоні 5-8 нг/мл є прикордонним. Якщо дані пацієнта перевищують 8 нг/мл, це розглядається патологією. У цьому випадку лікар може запідозрити такі види раку:
- кишківника, прямої кишки (колоректальний рак);
- простати;
- яєчників та яєчок;
- щитовидної та молочної залоз;
- деяких органів шлунково-кишкового тракту.
Однак не завжди високий рівень маркера вказує на рак. Він може бути свідченням таких станів:
- емфізема;
- цироз печінки;
- доброякісне захворювання молочної залози;
- холецистит;
- панкреатит;
- виразкова хвороба;
- поліпи прямої кишки.
Тому дуже важливою є диференційна діагностика.
Проходити аналіз рекомендується пацієнтам, у яких діагностовано рак. Дослідження допомагає контролювати стан і відстежувати перехід із меншої стадії на більш високу та навпаки. Це допомагає лікарям визначати ефективність лікування та оцінювати шанси на одужання.
Тест РЕА не може бути єдиним інструментом діагностики раку, тому що при деяких онкологічних захворюваннях маркер РЕА перебуває у нормі. Тому це дослідження проводять у комплексі діагностичних заходів, у тому числі апаратних та інструментальних.
Навіщо здавати аналіз на РЕА
Аналіз на раково-ембріональний антиген РЕА призначають людям з діагностованим раком для контролю лікування та у стані ремісії для контролю можливого рецидиву. Правильна розшифровка результатів дослідження допомагає лікарю оцінити складність клінічного випадку, щоб правильно вибрати протиракову терапію.
Підготовка до аналізу РЕА
РЕА вимірюється у зразку венозної крові. Процедура займає менше п’яти хвилин.
До аналізу крові на РЕА зазвичай не потрібно готуватись. Якщо ви курите, необхідна відмова від звички за 3-4 години. Це пов’язано з тим, що нікотин впливає на рівень РЕА в крові.
Що показує аналіз РЕА
Інтерпретацію результатів довірте лікарю. Вона повинна проводитися на підставі комплексу досліджень. Низький рівень онкомаркера може вказувати на невелику пухлину, яка не поширюється на інші частини тіла. Однак потрібні додаткові дослідження, оскільки при деяких видах раку у хворих рівень РЕА залишається низьким або мінімально підвищеним.
Якщо рівень РЕА значно підвищений, це може означати, що пухлина росте і поширюється. Якщо тест проводиться для контролю раку під час лікування або в стадії ремісії, лікар порівнює поточні результати тесту РЕА з результатами попередніх тестів.
Зменшення маркера з часом може вказувати, що лікування працює. Підвищення РЕА може означати, що лікування не працює. Наприклад, якщо пацієнт переніс операцію з видалення колоректального раку, високий маркер вказує, що пухлина не була видалена повністю або рак повернувся.
Медична діагностична клініка “Меділабс” пропонує здати кров на раковий ембріональний антиген РЕА в сучасній лабораторії у Вінниці. Ми пропонуємо своїм пацієнтам можливості новітнього імпортного обладнання, послуги висококваліфікованих фахівців, гарантію точності результатів. Нас обирають за швидкі терміни виконання аналізів, зручний графік роботи та конкурентні ціни. Привітний персонал допоможе вам пройти діагностику без стресу. Записатися на аналіз можна на сайті або за телефоном.