Онкологічна панель досліджень

Рак (злоякісні пухлини, новоутворення) являється загальним терміном для великої групи захворювань, які можуть уражати будь – яку частину тіла. Рак є однією з основних причин смерті в світі, так, в 2018 році від даного захворювання померло 9,6 млн чоловік.

Найбільш поширені види раку:

  • рак легень;
  • рак молочної залози;
  • рак товстої та прямої кишки;
  • рак передміхурової залози;
  • рак шкіри (немеланомний);
  • рак шлунку.
В теперешній час можна попередити виникнення 30 – 50% онкологічих захворювань, якщо уникати факторів ризику та здійснювати відповідні стратегії профілактики та ранньої діагностики ракових захворювань. 

Смертність від онкологічних захворювань можна суттєво знизити, якщо виявляти та лікувати іх на ранніх стадіях.

В Меділабс проводяться основні дослідження  та аналіз онкомаркерів, що є не лише компонентом ранньої діагностики, а й скринінгом різних онкологічних процесів (шлунково – кишкового тракту, підшлункової залози, молочних залоз та яєчників у жінок, передміхурової залози у чоловіків та інші). Крім цього дані дослідження важливі для вибору правильної тактики лікування та для контролю якості лікування.

Залишилися питання?

Телефон:

(067) 430 64 02

Альфафетопротеїн (АФП) – білок, що синтезується в період внутріньоутробного розвитку клітинами жовточного мішку. а надалі печінкою. Після народження рівенб АФП поступово знижується і досягає рівня дорослих до першого року життя. У дорослих в нормі рівень низький, тому будь – яке підвищення рівня розглядається як можлива наявність онкологічного процесу. Рівень АФП значно підвищується при гепатоцелюлярній карциномі, метастазах в печінку, тератобластних пухлинах яєчок і яєчників, трофобластних пухлинах, хоріоєпітеліомі, гепатобластомі у дітей. Рівень АФП використовується для діагностики даних захворювань, моніторингу їх перебігу та ефективності терапії, а також як скринінгові дослідження для пацієнтів з груп ризику (пацієнтів з цирозом печінки, хронічним HBs – позитивним гепатитом, у пацієнтів з дефіцитом альфа1 – антитрипсину.

Повторне підвищення або недостатнє зниження АФП може свідчити про рецедив захворювання або наявнсть метастазів

Дослідження рівня альфа – фетопротеїну може використовуватися для раннього виявлення гепатоцелюлярної карциноми в групах ризику. Кров у пацієнтів даної категорії повинна тестуватися на рівень АФП двічі на рік.

Антиген плоско клітинної карциноми (SCC) – визначення рівня SCCA в крові може бути використано для діагностики і моніторингу ефективності лікування, прогнозу рецидиву і метастазування плоскоклітинних карцином різних локалізацій. Підвищений рівень до початку лікування корелює з такими характеристиками захворювання, як стадія, глибина інфільтрації, розмір пухлини, ураження лімфатичних вузлів і тд.

Після вдалого хірургічного лікування рівень антигену плоскоклітинної карциноми нормалізується. Збереження високого рівня може бути пов’язане з наявністю залишкової пухлини, а підвищення рівня після нормалізації вказує на рецидив захворювання.

Серед доброякісних захворювань підвищення рівня антигену виявляється при нирковій недостатності, гепатобіліарній патології, бронхіальній астмі.

Вид аналізу Ціна
Співвідношення ПСА вільн./ПСА заг.( %)
275 грн
Альфафетопротеїн (АФП)
190 грн
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCC)
360 грн
Нейроспецифічна енолаза (NSE)
400 грн
Онкомаркер шлунку (СА 72-4)
310 грн
Онкомаркер молочної залози (СА 15-3)
210 грн
Онкомаркер яєчників (СА-125)
190 грн
Простат-специфічний антиген загальний (PSA total)
160 грн
Раково-ембріональний антиген (РЕА)
200 грн
Хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ) - онкомаркер
190 грн
Комплекс ''Чоловіча онкологічна панель'' (ПСА заг., АФП, РЕА, СА 19-9, СА 72-4)
860 грн
Індекс ROMA (діагностика раку яєчників ,СA -125, HE-4)
480 грн
Онкомаркер ШКТ (СА 242)
320 грн
Онкомаркер підшлункової залози (СА 19-9)
190 грн
Простатична кисла фосфатаза
180 грн
Простат-специфічний антиген вільний (f-PSA)
150 грн
Ранній онкомаркер яєчників HE-4
390 грн
Комплекс ''Жіноча онкологічна панель'' (РЕА, СА 125, СА 15-3, СА 19-9, тиреоглобулін)
750 грн
Онкомаркер CYFRA СА 21-1 (фрагмент цитокератину 19)
310 грн