На часі щороку: які аналізи потрібно здавати планово
Людина, обізнана щодо свого здоровʼя, має найголовніше, — впевненість, що готова до будь-яких викликів життя, має сили сама та зможе допомогти близьким.
Багато хто не любить звертатися до лікарів із, на перший погляд, незначними проблемами. Але саме увага до перших симптомів допоможе виявити хворобу на початковій стадії та запобігти ускладненням.
До того ж планові аналізи та профілактичні огляди не потребують багато часу. Зробити їх легко, узгодивши візит онлайн на сайті МЕДІЛАБС.
Загальний аналіз крові
Базове та найвідоміше дослідження, який дозволяє лікареві отримати цілісне уявлення про стан людини. Щоб оцінити комплекс показників, загальний аналіз крові беруть з вени.
Дослідження виявляє кількість компонентів крові:
- еритроцитів, котрі транспортують кисень;
- лейкоцитів, кількість яких вказує на наявність запалення;
- тромбоцитів, необхідних для згортання;
- гемоглобіну та гематокриту.
Особливо готуватись не треба, але здавати бажано натщесердце. Також намагайтеся за добу уникати фізичних навантажень, утриматись від паління, вживання алкоголю, занадто жирної їжі. З приводу прийому ліків: запитайте лікаря, за який час до здачі біоматеріалу їх краще прийняти.
Загальний аналіз сечі
Сеча як біологічна рідина містить залишки амінокислот, що розкладаються під час метаболічних процесів, а ще гормони, солі, токсини.
Підготовка до забору сечі передбачає добове утримання від:
- фізичної перевтоми;
- відвідування басейну, сауни;
- продуктів, здатних змінити колір сечі;
- міцної кави та чаю;
- алкоголю.
Не бажано застосовувати сечогінні засоби, а щодо приймання ліків та біодобавок варто порадитись із лікарем.
Глюкоза крові
Щоб перевірити вміст у крові глюкози, аналіз на цукор беруть із вени. Його рекомендують робити зранку, бо здачі біоматеріалу має передувати голодування щонайменше протягом 8 годин.
Підвищений вміст глюкози може бути передвісником цукрового діабету. Тому дослідження обовʼязково призначають особам з групи ризику: людям з надмірною вагою, захворюваннями серця, гіпертензією, генетично схильним до діабету (які мають родичів з такою патологією).
Обов’язкові щорічні обстеження
Дорослим чоловікам та жінкам рекомендують кожні пів року проходити плановий огляд у стоматолога й щороку робити:
- УЗД органів черевної порожнини та малого таза;
- флюорографію чи рентген грудної клітини.
Тим, хто старше 40 років, варто також раз на рік:
- вимірювати артеріальний тиск;
- робити електрокардіографію;
- перевіряти рівень холестерину.
З огляду на особливості статевого життя пацієнта лікар може призначити також тести для виявлення збудників ІПСШ: хламідіозу, гонореї, трихомоніазу, сифілісу. А також гепатитів B та С, ВІЛ.
Обовʼязкові щорічні обстеження для жінок
Для профілактики й контролю жіночого здоровʼя також необхідні:
- Огляд у гінеколога — кожні 6 місяців.
- Консультація мамолога. Для жінок до 40 років — УЗД молочних залоз, після — мамографія.
- Для скринінгу раку шийки матки — ПАП-тест чи тест на вірус папіломи людини.
Обов’язкові щорічні обстеження для чоловіків
Чоловікам рекомендовані:
- Огляд уролога.
- Із 35 років — перевірка рівня статевих гормонів.
- Від 40 років — дослідження на маркер онкологічного захворювання простати (простат-специфічний антиген — PSA). Важливий тест, необхідний навіть тим, хто відмінно себе почуває.
Візьміть до уваги, що багато серйозних хвороб починаються поступово й тривалий час не турбують людину ніякими проявами. Тому контроль здоровʼя такий важливий.
Як перевірити стан здоров’я
Не відкладайте турботу про свій організм на потім. Тим більше, що усі переваги сучасної медичної лабораторії вже доступні у зручному місці та кожного дня. Кваліфікований персонал МЕДІЛАБС проконсультує вас стосовно підготовки до обстежень, проведе їх безпечно, безболісно та швидко. Результати ви зможете отримати онлайн.