Гомоцистеїн
565 грн
Додаткова інформація
Термін: |
---|
Синоніми: Українська – гомоцистеїн;
Російська – гомоцистеин;
Англійська – Gomocysteine (НСy).
Методи дослідження: хемілюмінесцентний.
Одиниці виміру: мілімоль на літр.
Біоматеріал: венозна кров.
Правила підготовки:
Рекомендуємо взяти до уваги:
- Проміжок між останнім прийомом їжі та взяттям зразка не має бути меншим ніж 8-12 годин.
Цього краще уникати:
- Жирної їжі напередодні,
- Фізичного та емоційного перевантаження,
- Паління за 30 хвилин до аналізу на гомоцистеїн.
Гомоцистеїн що це?
Амінокислоти – це молекули, з яких складаються білки. У світі налічується близько 500 різних амінокислот, але для побудови всіх необхідних білків різним організмам використовується всього 22. Решта — утворюються як проміжні продукти тих чи інших реакцій.
Гомоцистеїн — проміжний продукт метаболізму необхідних для синтезу білку амінокислот метіоніну та цистеїну. Він не надходить у організм із їжею, а утворюється з метіонину під час реакцій, необхідних для нормального функціонування всього організму. Гомоцистеїн, який утворився, може перетворитися або знову на метіонін, або в іншу незамінну амінокислоту цистеїн. Ці реакції відбуваються завдяки ферментам, для адекватної роботи яких потрібні вітаміни В6, В12, а також фолієва кислота. Таким чином, всі ці речовини є учасниками одного процесу. Збій у ньому може призвести до порушень метаболізму та накопичення гомоцистеїну всередині клітин, а потім і в крові.
Що показує Гомоцистеїн
Зміни показників гомоцистеїну можуть свідчити про певні проблеми з обміном речовин, зокрема про:
- Зниження активності ферментів, які не можуть перетворювати його на інші амінокислоти. Це трапляється рідко, але може викликати різні збої в роботі основних органів, аж до серйозних ускладнень. Наприклад, дефект ферменту цистатіонін-бета-синтази призводить до зміни кришталика, проблем з інтелектом і раннім розвитком атеросклерозу.
- Нестачу вітамінів. Якщо в організмі недостатньо В6, В9 і В12, навіть ферменти з нормальною активністю не зможуть працювати правильно. Причиною дефіциту можуть бути порушення роботи кишечника, алкоголізм, захворювання печінки та недостатнє надходження цих речовин з їжею.
- Патологію нирок. Точний механізм досі невідомий, але, можливо, це пов’язано з порушенням виведення гомоцистеїну нирками.
Є дані, які вказають на зв’язок гомоцистеїнемії з іншими проблемами зі здоров’ям:
- Генетичними захворюваннями — гомоцистинурією. Це рідкісна хвороба, які не проявляється, у майбутньому можуть розвинутися проблеми із зором, остеопороз, тромбоз та інсульт.
- Серцево-судинною патологією — активізуються механізми розвитку атеросклерозу та тромбоутворення, та пов’язаних з ним пошкоджегнням стінтки судин і ускладненнями у вигляді інфаркту та інсульту.
- Деменції. Вважається, що високий рівень гомоцистеїну може призводити до пошкодження нейронів і спричинити їх загибель.
- Відхиленнями при вагітності. Такі ускладнення, як прееклампсія, раннє переривання вагітності, порушення внутрішньоутробного розвитку пов’язували з підвищеним гомоцистеїном.
Також є дані, що пов’язують високі показники з ризиком раптової передчасної смерті у хворих з цукровим діабетом, а також при підтвердженому ангіографією стенозі коронарних артерій.
Кому є сенс здавати аналіз? Покази:
- Підозра на спадкову гомоцистеїнурію,
- Високий ризик серцево-судинних катастроф,
- Сімейна схильність до патології судин серця,
- Недостатність фолієвої кислоти та вітаміну В12 внаслідок порушень засвоєння.
- Пізні гестози при вагітності – гіпертонія, набряки, виявлення білка у сечі, прееклампсія вагітних.
Референтні значення
Гомоцистеїн (НСy) 5-15 ммоль/л
В бланку результатів досліджень для зручності ми вказуємо референтні значення для кожного показника. Відхилення у будь-яку сторону потребує консультації лікаря-фахівця.
Коли показники змінюються?
Підвищення показників спостерігається при:
- недоїданні, погіршенні засвоєння вітаміну В12 та фолатів,
- у новонароджених при гомоцистеїнурії, та випадках цього захворювання у сімейному анамнезі при необхідності перевірки на мутації.
- генетична схильність до атеросклерозу,
Що може вплинути на результат
Паління, прийом ліків (метотрексат, фенитоїн, метотрексат, вітаміни групи В у великих дозах), менопауза у жінок.
Наголошуємо на необхідності порадитися з лікарем, якщо ви приймаєте ці препарати.
Ми в «Меділабс» забезпечуємо точність, якість і комфорт.
Звертайтеся, допоможемо.