Магній
155 грн
Додаткова інформація
Термін: |
---|
Синоніми: Українська – магній;
Російська – магний;
Англійська – Serum magnesium test, Mg, MGS.
Методи дослідження: іонселективні електроди.
Одиниці виміру: мілімоль на літр.
Біоматеріал: венозна кров.
Правила підготовки:
Рекомендується:
- Приходьте на аналіз вранці, не приймайте їжу протягом 8-14 годин.
- Порадьтеся з лікарем якщо приймаєте препарати, які містять мінерал чи впливають на його рівень у крові.
Уникайте, будь ласка:
- Фізичного та емоційного перенапруження напередодні,
- Надмірного споживання продуктів із підвищеним вмістом магнію.
Що таке магній
Магній для організму є життєво-необхідним мінералом, що впливає на багато процесів, а саме: скорочення м’язів, проведення імпульсу по нервам, допомагає підтримувати регулярний серцевий ритм та нормальний кров’яний тиск, забезпечує міцність кісток та нормальне функціонування імунної системи.
З магнієм пов’язані більше трьох сотень ферментів, які відповідають за синтез білка, жировий та вуглеводний обмін, вироблення енергії. Також він має значний вплив на емоційний стан, зменшуючи відчуття тривоги.
Він, в основному, знаходиться у кістковій тканині та всередині клітин. У крові міститься біля 1% від загальної концентрації. Рівень мінералу підтримується організмом за допомогою регулювання всмоктування у шлунку, кишечнику, та виділення нирками. Ми тільки з їжі можемо отримати достатньо магнію для чого рекомендовано вживати свіжі овочі, фрукти, горіхи, какао.
Що показує магній
Дослідження сироваткового магнію у комплексі з іншими електролітами використовують для виявлення різноманітних видів їх дисбалансу.
Гіпомагніємія (зниження концентрації у сироватці) як правило є ознакою вираженого дефіциту. Знижений вміст Mg викликає порушення роботи нервових та мязових клітин, погіршуючи перебіг серцево-судинних захворювань. Гіпомагніємією супроводжується погіршення стану госпіталізованих пацієнтів, переважно за наявності патології ШКТ та ниркових хвороб. Досить частою причиною нестачі магнію є осмотичний діурез при цукровому діабеті, коли відбувається «вимивання» електролітів із сечею. До гіпомагніємії призводить застосування петлевих діуретиків на кшалт фуросеміду та деяких антибіотиків (група аміноглікозидів).
Клінічно проявляється дефіцит магнію судомами, які є наслідком підвищеної збудливості та зниження кальцію у крові. Одним з найсерйозніших ускладнень електролітного дисбалансу є серцева аритмія. У вагітних нестача мінералу провокує викидні та передчасні пологи.
Гіпермагніємія виникає при накопичення завдяки затримці чи недостатньому виведенні нирками або передозуванні ліками та харчовими добавками. Можлива комбінація цих причин.
Не менш важлива роль магнію для дітей — він забезпечує нормальний розвиток мозку, тому навіть незначні відхилення від норми викликають різноманітні порушення, і навіть можуть спричиняти проблеми із тривогою та інші психічні негаразди.
Покази для призначення аналізу
- Симптоми гіпомагніємії: м’язові судоми, слабкість, тремтіння та збої серцевого ритму,
- Оцінювання важкості ураження нирок, спричиненого різними чинниками,
- Стабільно понижені кальцій та калій,
- Оцінка ефективності магнієвих препаратів та добавок для лікування чи запобігання зниженню в людей із ризиками.
- Визначення причини аномальних серцевих ритмів, спричинених низьким або високим Mg.
- Інші стани. Певні захворювання — діабет, алкоголізм, хвороби шлунково-кишкового тракту, які супроводжуються проносами.
- Лікування діуретиками, які понижують концентрацію Mg в сироватці шляхом прискореного виведення через нирки.
Референсні значення
Магній – 0,66-1,03 ммоль/л
В бланку результатів досліджень ви побачите показники які взяті за норму. Пониження чи підвищення цих показників має стати приводом до звернення до профільного фахівця. Самодіагностика та самолікування небезпечні і можуть значно погіршити ситуацію.
Інтерпретація результатів
Низький рівень вказує на недоотримання магнію, або коли мікроелемент всмоктується в недостатній кількості, чи надмірно виділяється через сечу. Це буває пов’язано з патологіями ШКТ (наприклад, хворобою Крона, виразковим колітом), недостатньо контрольованим діабетом, гіпертиреозом, тривалою діареєю. Також спостерігається у післяопераційному періоді, при тривалому застосуванні діуретиків, опіках та інтоксикаціях.
Високі показники рідко пов’язані з надмірним споживанням мінералу, зазвичай це свідчить про початок ниркової недостатності, а також ендокринних захворюваннях, коли магній під дією різних гормонів вивільняється з кісток у кров. Також гіпермагніємія спостерігається при загущенні крові внаслідок втрати рідини, діабетичного кетоацидозу. Вживання надмірних доз ліків (антацидів) та магнієвмісних добавок теж може відобразитися у підвищенні магнію.
Що може вплинути на результат
Прийом ліків та добавок у надмірній кількості часто спричиняє зміну показників. До зворотного ефекту призводять діуретики та деякі види антибіотиків. У випадку прийому вищезазначених ліків тримайте рекомендації у лікаря про доцільність аналізу.
Ми у «Меділабс» організували роботу так, щоб результати були максимально точними і прийшли вчасно, а ваш лікар міг застосувати їх щоб покращити вашу самопочуття. Всі дані зберігаються у персональному кабінеті і за потреби можна спостерігати за змінами показників. І це не єдина наша перевага.
Приходьте і переконайтесь.