32317 Визначення ДНК вірусу герпесу (HSV тип 6) методом ПЛР (Кров, ліквор. Якісне визначення.)

Вартість — 160 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Лабораторні дослідження говорять про те, що віруси герпесу (ВГ) 6 і 7 типів доволі поширені серед людей: від 60 до 96% здорових дорослих мають антитіла до вірусів герпесу (ВГ) 6 і 7 типів. З дією вірусів герпесу 6 і 7 типів пов’язують розвиток таких недуг, як помилкова краснуха, синдром хронічної втоми і синдром імунної депресії.
Аналіз на віруси герпесу 6 і 7 типів: загальне уявлення про поширеність інфекції та способах її передачі

Віруси герпесу (ВГ) 6 і 7 типів на сьогоднішній день є найменш вивченими представниками всього сімейства герпесвірусів (найбільше з них відомий герпес простий). Однак дослідження говорять про те, що ця інфекція широко поширена: від 60 до 96% здорових дорослих людей мають антитіла до вірусів герпесу (ВГ) 6 і 7 типів, які підтверджують, що в минулому їх організм мав контакт з даним інфекційним агентом.

Найбільш вірогідний шлях передачі вірусу герпесу 6 і 7 типів – повітряно-краплинний (зі слиною), але не виключена і вертикальна передача інфекції від матері до дитини під час вагітності.

Як і інші віруси герпесу, віруси герпесу 6 і 7 типів, потрапивши в організм людини, зберігаються там довічно. Як правило, герпетична інфекція жодним чином себе не проявляє до тих пір, поки її носій здоровий. Однак за певних умов (зниження імунітету, переохолодження) віруси герпесу здатні реактивувати.

Розеола дитяча (раптова), або помилкова краснуха – гостра вірусна інфекція дітей молодшого віку, викликана вірусами герпесу (ВГ) 6 і 7 типів. Для помилкової краснухи або розеоли дитячої (раптової) характерні раптовий підйом температури, лихоманка (іноді з судомами) і через кілька днів поява плямисто-папульозної висипки.

Крім того, не виключена участь вірусів герпесу (ВГ) 6 і 7 типів у виникненні синдрому хронічної втоми. Синдром хронічної втоми – це недуга, яку можна запідозрити за сукупністю ряду ознак, серед яких:

  • Безпричинна слабкість, підвищена плаксивість;
  • Висока стомлюваність;
  • Підвищений рівень тривожності;
  • Депресії;
  • Порушення сну (фази засипання).
  • Почуття розбитості (особливо вранці);
  • Коливання температури тіла в межах 36,9 о С – 37,3 о С протягом 6 місяців;
  • Лімфоаденопатія – безпричинне збільшення лімфатичних вузлів.

Участь вірусів герпесу (ВГ) 6 і 7 типів у виникненні синдрому імунної депресії (як, втім, і синдрому хронічної втоми) ще залишається предметом дискусії.

Первинний контакт з вірусами герпесу 6 і 7 типів під час вагітності (як і інфікування будь-яким іншим вірусом герпесу) може бути причиною проблем з виношуванням вагітності і виникненням пороків розвитку плоду. Тому вагітним рекомендується здати аналізи на віруси герпесу 6 і 7 типів.

ДНК вірусу – це дезоксирибонуклеїнова кислота, яка міститься всередині вірусу і є носієм його спадкової інформації. За ДНК, як по відбитках пальців, легко встановити, який саме вид вірусу (у нашому прикладі – вірусу герпесу) викликав хворобу. Відповідно, і сплутати один вірус з іншим неможливо.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) – це дуже чутливий метод лабораторної діагностики інфекційних захворювань. Він заснований на виявленні у взятому на дослідження матеріалі (це може бути кров, сеча, навколоплідні води, мокрота, слина і т.д.) ДНК або РНК збудника інфекції. Для ПЛР-діагностики вірусів герпесу (ВГ) 6 і 7 типів матеріалом дослідження частіше є венозна кров або слина.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) зазвичай дає позитивний (збудник є) або негативний результат (збудника немає). Метод полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) дозволяє виявити навіть мізерно малу кількість збудника.

Правда, слід врахувати, що одноразове виявлення ДНК вірусів герпесу 6 і / або 7 типів в крові, особливо в слині, методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) не є абсолютним підтвердженням інфекції і вимагає повторення обстеження.
Аналіз на віруси герпесу 6 і 7 типів: підготовка до імуноферментного аналізу (ІФА) і полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) на виявлення ДНК вірусів герпесу 6 і 7 типів.