3256 Визначення ДНК цитомегаловірусу методом ПЛР (зіскоб, сеча, слина, букальний зіскоб. Якісне визначення)

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Сутність тесту: виявлення ДНК цитомегаловірусу методою полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Визначають фрагмент — гомологічні ділянки білка оболонки цитомегаловірусу.

Вірус цитомегалії, або цитомегаловірус викликає інфекцію, що характеризується ураженням багатьох органів і тканин, протікає різноманітно – від довічної латентної інфекції до важкої гострої генералізованої форми з летальним результатом.

Джерелом ЦМВІ є вірусоносій або хворий. З організму виділяється з сечею, фекаліями, слиною, мокротою і слізовою рідиною. Факторами передачі можуть бути кров, цервікальний і вагінальний секрети, грудне молоко і сперма, в якій вірус зберігається тривалий час і у високих концентраціях. Виходячи з цього, шляхами передачі інфекції можуть бути: повітряно-крапельний, харчовий, статевий, вертикальний і парентеральний.

Реактивація ЦМВ-інфекції залежить від стану імунної системи організму, зрив якої призводить до можливості патологічного впливу вірусу на організм і найчастіше відбувається у вагітних, у осіб після переливання крові, трансплантації органів та при інших станах, що супроводжуються зниженням імунітету. Виявлення ЦМВ має велике значення в діагностиці перинатальної патології. Внутрішньоутробна і перинатальна передача ЦМВ може мати важкі наслідки. Цитомегаловірусна інфекція під час вагітності часто протікає в субклінічній формі і супроводжується невираженими симптомами. ПЛР у таких випадках дозволяє виявити етіологічний фактор захворювання.

На сьогоднішній день у практиці лабораторної діагностики активної ЦМВ-інфекції та її маніфестної форми все більшої уваги приділяють методам, заснованим на полімеразній ланцюговій реакції (ПЛР), яка дає можливість прямого якісного і кількісного виявлення ДНК збудника в біологічних рідинах і тканинах. Цей аналіз за чутливістю перевищує усі наявні діагностичні підходи, має високу специфічність, є швидким у виконанні.