6133 Сечовина

Вартість — 50 грн.; термін виконання — 1 робочий день.

Аміак є токсичною речовиною, і підвищення його вмісту в крові та інших тканинах є особливо небезпечним для мозку.

В організмі працюють механізми зв’язування аміаку в місці його утворення, тут же відбувається знешкодження і подальше виведення з організму.

Місце остаточного знешкодження аміаку — печінка, де аміак перетворюється в сечовину і в такій формі виводиться з організму.

Це перетворення відбувається у формі циклу, який був названий циклом сечовини (орнітиновий цикл).

Внаслідок білкового обміну в людини за добу виділяється в середньому 30 г сечовини, що складає приблизно 90% всього азоту сечі.

Близько 6% всього азоту сечі виділяється з організму у вигляді солей амонію, утворених у нирках; їх утворення та екскреція забезпечують видалення надлишку, тобто це вже функція регуляції кислотно-основного балансу.

Кількість сечовини може зменшуватися у разі підвищення кислотності в організмі, що спостерігається під час деяких захворювань, наприклад, цукрового діабету. Тоді аміак буде використовуватися для нейтралізації кислот і в більшій кількості виділятися у вигляді солей амонію.

У разі позитивного азотистого балансу виділення сечовини зменшується. Якщо відбувається збільшення продукція азоту внаслідок підвищення розпаду білків організму, підвищення азоту сечі відбувається за рахунок сечовини.

Таким чином, утворення і виведення сечовини є тим самим регулюючим механізмом, за допомогою якого підтримується азотиста рівновага.