3119 РНК вірусу гепатиту D (Кров, якісне визначення.)

Вартість — 250 грн.; термін виконання — 3 робочих дні.

Вірус гепатиту D є унікальним патогеном,займає проміжне положення між вірусами і віріоідамі. За даними сучасної класифікації вірусів HDV неналежить ні до одного сімейства і виділений в блукаючий рід Deltavirus. Вірус гепатиту D є дефектним, що обумовлено відсутністю власної оболонки навколо вірусної РНК. Для цієї мети вірус гепатиту D використовує HBsAg.

Шляхи передачі HDV-інфекції аналогічні шляхам передачі гепатиту В. Людина може інфікуватися парентеральним, статевим шляхом, можлива вертикальна передача від матері плоду. За одночасного інфікування вірусами HBV та HDV захворювання може розвинутися у осіб, які не страждали раніше на вірусний гепатит В.

Таким чином, HDV — це завжди мікст-інфекція з HBV, яка може бути у формі коінфекції або суперінфекція. Коінфекція HDV розвивається приодночасному зараженні вірусами гепатиту В і D осіб, що не страждали раніше гепатитом дельта. При цьому розвивається гострий гепатит змішаної етіології, з появою серологічних маркерів двох інфекцій та активної реплікацією вірусів. Коінфекція носить характер гострогоциклічно протікає захворювання з високим ризиком розвитку фульмінантного гепатиту. Суперінфекція HDV розвивається за умови зараження вірусом гепатиту-дельта осіб, які страждали хронічною або затяжною HBV-інфекцією. Перебіг хронічного гепатиту таким чином стає більш агресивним, з високим ризиком розвитку цирозу печінки. При цьому активна реплікація HDV може пригнічувати реплікацію вірусу гепатиту В і відповідно знижувати концентрацію ДНК HBV та синтез HBsAg, зменшуючи їх концентрацію нижче рівня чутливості досліджень.

Лабораторне обстеження на наявність вірусу гепатиту D обов’язково всім пацієнтам тільки після виявлення маркерів HBV-інфекції.

Якісне визначення РНК вірусу гепатиту D методою ПЛР.

Визначається фрагмент — консервативної ділянки генома вірусу гепатиту D.

Специфічність визначення — 98%. Чутливість визначення — не менше 50 вірусних частинок в 5 мкл минулій обробку (виділення РНК і процес перекладу в ДНК) проби.