6123 Кліренс ендогенного креатиніну

Вартість — 170 грн.; термін виконання — 3 робочих дні.

Кліренс ендогенного креатиніну (або проба Реберга) вважатьтся методою, за допомогою якої визначається очисна функція нирок. В основі лежить розрахунок клубочкової фільтрації за швидкістю очищення плазми крові від креатиніну. Розрахунок проводиться, маючи в наявності відомості щодо загальної кількості даної речовини в сечі і крові, а також об’єму сечі протягом двадцяти чотирьох годин.

Креатинін є компонентом, котрий у нормі потрапляє до сечі лише у процесі фільтрації. Більш того, проходячи клубочками дана речовина в канальцях не реабсорбується. В результаті, зменшення кількості виведення із сечею, а також збільшення числа креатиніну у крові прийнято вважати явною ознакою зниження процесу фільтрації в нирках. У людей, чий вік понад сорок років, відзначається зменшення клубочкової фільтрації на один відсоток щороку.

На сьогоднішній день існує спеціальна формула, за якою визначають клубочкову фільтрацію.

Через те, що хвилинний об’єм фільтрації в нирках визначається вагою і зростом людини, щоб встановити показник для людини, чий зріст або вага значно вирізняється із пересічного загалу, кліренс креатиніну перераховують на умовну величину стандартної середньої поверхні тіла. Особливо важливо це коли проводять пробу Реберга у дитини.