3110 Гепатит C Сумарні антитіла до HCV

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 5 робочих днів.

Антитіла до вірусу гепатита С (анти-HCV) (сумарні) — метода діагностики інфікування гепатитом С через виявлення у крові одночасно антитіл класів IgG та IgM (сумарних специфічних антитіл до білків вірусу гепатиту С). В нормі антитіла до вірусу гепатиту С у крові відсутні. Головні причини до призначення — підозра на вірусний гепатит, підвищення активності печінкових ферментів.
Особи, які стають групою ризику — часті ін’єкції, переливання крові, наркоманія, підготовка до операції, планування вагітності.

Часто вірус передається через кров і статевим шляхом. Але більшою кількістю випадків зарження парентеральний шлях при спільному користуванні голками і шприцами наркоманів, спільному користуванні лезами для гоління, при гемодіалізі. Статева передача складає 0,2 — 2% за рік стосунків. Гомосексуалісти теж частіше стають носіями вірусу (близько 2%). Вертикальний шлях передачі (від матері до дитини при пологах) може складати близько 5%. З моменту зараження до клінічних проявів триває від 2-ох до 20 тижнів. У 80% пацієнтів гостра інфекція протікає без клінічних проявів. Гострий гепатит з жовтянкою розвивається менше ніж у 20% випадків. Хронічний варіант течії гепатиту С (хронічний активний гепатит), який зустрічається у значної частини хворих, сягає 50% (до 85%) і часто розвивається у цироз печінки.

Поява сумарних антитіл до вірусу гепатиту С у людини характеризується варіабельністю, але у средньому продукція антитіл починається з 3-6 тижнів після інфікування. Первшими, з 4-6 тижнів інфікування, починають утворюватися антитіла класу IgM. За 1,5-2 місяці починається помітна продукція антитіл класу IgG, сягаючи максимуму концентрації на 3-6-ий месяць захворювання. Цей вид антитіл може виявлятися у сироватці крові роками.
Отже, виявлення сумарних антитіл дозволяє провести діагностику захворювання гепатитом С починаючи з 3-6 тижнів та больше після інфікування.