3103 Гепатит B Anti-HBcAg (сумарні антитіла)

Вартість — 170 грн.; термін виконання — 6 робочих днів.

Тест допомагає визначити активність процесів хвороби.

Вірус гепатиту В (hepatitis B virus, HBV) відносять до сімейства Hepadnoviridae.

За ГВГ (гострого вірусного гепатиту) та загостренні ХГ (хронічного гепатиту) вірусні частинки можна визначити у гепатоцитах і сироватці крові хворого. За інтегративної форми ХГ В та у стадії ремісії HBV у сироватці крові не виявляється.

Основою лабораторної діагностики інфекції HBV є визначення серологічних маркерів інфікування вірусом: HBsAg, HВeAg, анти-НВс класу IgM та IgG, анти-НВе та анти-HBs, HBV ДНК й активності вірусної ДНК — полімерази. У залежності від течії вірусного гепатиту В спектр змін серологічних маркерів має відмінний вигляд.

Антитіла до HBcAg класу G (анти-НВс IgG) з’являються практично одночасно з анти-НВс IgM. Як правило, вони залишаються у всіх осіб, які перехворіли гепатитом В, до кінця життя. У 95 % носіїв HBsAg разом з HBsAg циркулюють й анти-НВс IgG.

У відсутність інформації про інші маркери гепатиту В, наявність анти-HBc(ore) дозволяє припустити, що людина може бути активно інфікована або перенесла гепатит В в минулому та має імунітет. Анти-HBcore-антитіла можуть бути єдининим серологічним маркером перенесеного гепатиту В і потенційно інфікованої крові.

Визначення сумарних (anti-НBcore-total) антитіл застосовують з метою діагностики поточного або перенесеного в минулому гепатиту В. Присутність загальних анти-HBcore-антитіл не дає можливості диференціювати гостру, хронічну або перенесену в минулому інфекцію.

У переважній більшості лабораторій описані маркери гепатиту В досліджуються методою ІФА. Спектр антитіл (анти-НВе, анти-НВs, анти-НВc IgM, анти-НВc IgG) і антигенів (HBsAg, HBeAg) дозволяє визначити діагноз гепатиту В і стадію захворювання. Недоліком даної методи є неможливість його застосування при зараженні мутантними формами вірусу, за імуносупресії (хворі онкологічними захворюваннями, наркомани і т.ін.) та для кількісної оцінки наявного в организмі збудника. Рішення цих задач стало можливим в результаті застосування молекулярно-біологічних метод до практики клініко-діагностичних лабораторій.

Норма: відсутність HBсAg