3331 ДНК Ureaplasma parvum й Ureaplasma urealyticum. Диференціація й визначення в режимі Real-time

Вартість — 150 грн.; термін виконання — 3 робочих дні.

Уреаплазми — найдрібніші бактерії, які мешкають на слизових оболонках статевих органів і сечових шляхів людини. На самому початку досліджень уреаплазми відносили до мікоплазм, але були визначені в окремий клас бактерій за своєї здатності розщеплювати сечовину.

За розмірами наближаються до великих вірусів і не мають ані ДНК, ані клітинної оболонки. Іноді їх розглядають як перехідну форму між вірусами та одноклітинними.

Раніше виділяли два підвиди Ureaplasma urealyticum: (1) parvum і (2) Т-960. На сьогоднішній день ці підвиди розцінюються, як два самостійних види: Ureaplasma parvum і Ureaplasma urealyticum відповідно.

Уреаплазми можуть провокувати запалення будь-яких відділів сечостатевого тракту — сечового міхура, уретри, простати, яєчок і їх придатків, а у жінок — піхви, матки і придатків. Крім того, при деяких дослідженнях вдалося з’ясувати, що уреаплазми можуть фіксуватися на сперматозоїдах і порушувати їх рухову активність, а в ряді випадків просто знищувати спермії. Зрештою, мікроби можуть викликати запалення суглобів, особливо при ревматоїдному артриті.

Деякі вчені вважають, що уреаплазми є частиною умовно-патогенної флори урогенітального тракту і можуть бути причиною інфекційно-запальних хвороб сечостатевих органів лише за конкретних умов (зокрема, при недостатності імунітету) або при відповідних мікробних асоціаціях.