3402 Borrelia Burgdorferi IgG (хвороба Лайма)

Вартість — 160 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз) — інфекція, яка за рівнем поширення та захворюваності посідає одне з провідних місць серед природно-вогнищевих захворювань. Протікає у гострій, а частіше в хронічних формах і представляє серйозну небезпеку для здоров’я людей, оскільки може призводити до тривалої непрацездатності та інвалідності.

Збудник — спірохета Borrelia burgdorferi — передається людині з укусом іксодових кліщів, які поширені в лісових та лісостепових зонах.

Антитіла класу IgM до Borrelia burgdorferi зазвичай з’являються у крові за 2-4 тижні після виникнення мігруючої еритеми, пік антитіл припадає на 6-8-й тиждень захворювання. Виявлення антитіл класу IgM до Borrelia burgdorferi свідчить про гострий період хвороби Лайма. Якщо результат тесту сумнівний, дослідження потрібно повторити через певний час.

Антитіла класу IgG до Borrelia burgdorferi зазвичай з’являються у крові за 4-6 тижнів після виникнення мігруючої еритеми, пік антитіл припадає на 4-6-й місяць захворювання і можуть залишатися на високому рівні навіть на фоні успішного лікування. Одноразове визначення антитіл IgG діагностичного значення не має, адже може свідчити про раніше перенесену інфекцію.