Антитіла lgG до TTV

Тест виявляє антитіла класу IgG до вірусу TTV у сироватці крові. Аналіз допомогає діагностувати інфекцію ТТV що протікає або була перенесена раніше .

 

TTV (Transfusion Transmitted Virus, вірус посттрансфузійного гепатиту)

ТТV було відкрито у 1997 році у пацієнта, який страждав гепатитом нез’ясованої етіології. Припускають, що передача інфекції найбільш можлива з переливанням крові.

Вірус широко розповсюджений, у крові здорових людей зустрічається доволі часто — від 10% жителів Великобританії і США до 80-85% у деяких країнах Африки є носіями TTV. У більшості випадків носійство вірусу не відзначається клінічними проявами, хоча інфекція наявна в організмі протягом життя. Імовірно у деяких носіїв вірус здатний викликати захворювання печінки.

Зв’язок між захворюваннями печінки, а також інших органів людини та інфікованістю TTV досі досліджується науковцями. Є дані, що підтверджують залежність між підвищеним вірусним навантаженням та міопатією (хронічним захворюванням м’язів). Існує думка про можливість провокування вірусом гепатоцелюлярної карциноми.

У дослідженні серед групи хворих гастроентеритом було виявлено, що у 91% випадків зі 100% основному захворюванню супутнє інфікування TTV.

У хворих гострими і хронічними гепатитами нез’ясованої етіології у гепатоцитах (клітинах печінки) вдається виявити ДНК цього вірусу.

Антитіла класу IgG до TTV утворюються за кілька тижднів після інфікування. У гострий період захворювання кількість антитіл класу G максимальна, після чого їх рівень у сироватці зменшується. Малий титр IgG зберігається протягом всього життя.