32311 Антитіла IgМ до вірусу 3 типу Варицелла-Зостер

Вартість — 150 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Антитіла до вірусу Варіцелла-Зостер (вітряна віспа, оперізувальний лишай).

Вітряна віспа, оперізувальний лишай — інфекційна хвороба, яка протікає з лихоманкою, проявами інтоксикації, появою плямисто-везикульозного сипу. Можлива також, течія з ураженням міжхребцевих гангліїв та появою везикульозної екзантеми за напрямком втягнутих у процес нервів, що і виражено у клінічній картині оперізувального лишая. Вітряна віспа або оперізуючий лишай викликаються одним й тим самим вірусом (з групи герпес-вірусів тип 3) Varicella-zoster-virus (VZV) з сімейства Herpesviridae. джерелом інфекції є людина — хвора або носій. Постінфекційний імунітет зберігається довічно. Інкубаційний період триває від 10 до 23 днів, частіше 13-17, за оперізуючого лишая може тривати роками. Для вітряної оспи характерний гострий початок. Температура тіла підвищується до 37 °С- 39 °С з пешого ж дня захворювання з поліморфним сипом, який характеризується швидкою зміною стадій (протягом кількох годин): макульозної, папульозної та везикульозної. Висипання частіше з’являються на шкірі тулуба, протягом 3-4 днів переходять на область шиї, обличчя, кінцівок. Можливі висипання на слизових оболонках роту, статевих органах, кон’юктивах.

Після того як віруси потрапляють до організму, він починає з ними боротьбу. Одна з реакцій – це продукування антитіл (спеціальних білків імуноглобулінів). Існує декілька типів імуноглобулінів: IgG, IgM, IgA та ін.

IgM до вірусу герпесу третього типу можна зареєструвати в організмі на 5-ий день після появи сипу. IgM зникають за кілька тижнів або місяців. Отже тест застосовують для діагностики гострого періоду вітряної віспи.