32313 Антитіла IgM до вірусу простого герпесу тип 1

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

IgM до вірусу простого герпесу можна зареєструвати в організмі на 5-7-ий день після клінічних проявів захворювання та можуть свідчити про первинну зустріч з хворобою. Поява IgM на фоні високих показників IgG може бути ознакою загострення рецидиву герпес-інфекції. IgM зникають за кілька тижнів або місяців. Отже тест застосовують для діагностики гострого періоду.

Вірус простого герпесу (ВПГ) є прадавнім та всюдисущим вірусом, який викликає в організмі інфекції гострі та такі. що рецидивують. Передача відбувається за тісного контакту з інфікованими людьми. Вірус проникає до слизових оболонок (очей, ротової порожнини та геніталій) і розмножується локально. Клінічна течія інфекції відбувається мінливо, а симптоми можуть бути наймінімальними, отже залишаються непоміченими. Головні ознаки і симптоми проявляються у вигляді висипань в роті та на шкірі уражених статевих органів та неонатального герпесу. У невеликого проценту інфікованих вірус може проникнути до ганглію чуттєвих коренців нервів і обумовити рецидив інфекції. Вірус герпесу також є частою причиною інфекцій у імуноослаблених хворих (рак, ВІЛ).

У 1960 було виявлено, що існують два типи вірусів герпесу: HSV-1 і HSV-2.

HSV-1 пов’язують, головним чином, з захворюваннями і оральними інфекціями, у той час як HSV-2 обумовлює ураження статевих органів.

Обидва віруси залишаються в латентній стадії та можуть реактивуватися протягом вагітності. Первинна інфекція у вагітних жінок HSV-2 проявляється у вигляді болючих везикулярних уражень в місці інокуляції. Проте трапляються випадки, коли захворювання може залишатися в субклінічній формі, особливо у вагітних жінок, які раніше контактували з HSV-1. Вважають, що частота уроджених інфекцій HSV-2 складає 1 випадок на 2000–5000 новонароджених. У більшості випадків, інфекція передається під час пологів, за проходження плоду через канал шийки. Передача інфекції протягом перших тижднів вагітності може зумовити викидень. Інфекції, які розвинулися пізніше, можуть викликати мікроцефалію або гідроенцефалію та пошкодження очей (мікрофтальмію, кератокон’юнктивіт і ретиніт). Було описано патології як за первинної інфекції, так і за реактивації інфекції. Скринінг HSV IgG проводиться лише у вагітних жінок з підвищеними факторами ризику інфікування. Серологічний тест може ідентифікувати вплив на матір, але не може розрізнити наявність активного захворювання від безсимптомного носійства вірусу і не має прогностичного значення стосовно ризику передачі інфекції до пологів або під час пологів. Поточні рекомендації припускають кесаревий розтин лише у вагітних, які мають активні ураження за пологів. Визначення антитіл до вірусу герпесу широко використовують у центрах трансплантації у донорів та реципієнтів кісткового мозоку.