32304 Антитіла IgG до вірусу герпесу 6 типу

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 5 робочих днів.

Новітні дослідження показали, що інфекція HHV-6 широко розповсюджена, вірус має 2 підтипи – А і В (у даному тесті їх не розрізняють), підтип вірусу HHV-6В є головною причиною раптової екзантеми (дитячої розеоли), одної з дитячих інфекцій, яка протікає з підвищеною температурою та сипом. До віку 2 — 3 років вірусом HHV-6 заражаються майже усі діти.

У дорослих IgG антитіла до даного вірусу виявляються у 70 — 90% людей. Первинна інфекція HHV-6 у дорослих дуже рідка. Найбільш вірогідний шлях передачі інфекції – повітряно-крапельний, зі слиною, не виключена вертикальна передача інфекції від матері до дитини під час вагітності.

За необхідності точно з’ясувати етитологію лихоманкового захворювання у дітей, діагноз первинної інфекції HHV-6 може бути підтверджено сероконверсією – появою раніше відсутніх специфічних антитіл або 4-разовим зростанням титру IgG антитіл у парних сироватках. IgG-антитіла з’являються на 7-й день лихоманки, досягаючи максимуму за 2 — 3 тиждні, зберігаються тривалий час. При народженні, у крові дітей можуть виявлятися материнські IgG-антитіла, титр яких зменшується на 5-й місяць.

Як й інші герпесвіруси, HHV-6 після первинної інфекції може перебувати в организмі, активуючись за умови пригнічення імунітету. Трансплантація стовбурових клітин та пересадка внутрішніх органів підвищує ризик інфекцій, викликаних HHV-6. HHV-6 діє як опортуністична інфекція й у ВІЛ-інфікованих. Клінічними проявами реактивації вірусу у пацієнтів з пригніченим імунітетом можуть бути: підвищення температури, сип, цитопенія, гепатит, пневмонія, енцефаліт. Обстеження реципієнтів (до та після трансплантації) на присутність у крові маркерів інфекції HHV-6, разом з цитомегаловірусом й вірусом Эпштейна-Барра, рекомендовано для можливості більш раннього виявлення вірус-асоційованих захворювань й успішності трансплантації.