32303 Антитіла IgG до вірусу 3 типу Варицелла-Зостер

Вартість — 150 грн.; термін виконання — 4 робочих дні.

Антитіла до вірусу Варіцелла-Зостер (вітряна оспа, оперізувальний лишай).

Вітряна оспа, оперізувальний лишай — інфекційна хвороба, яка протікає з лихоманкою, проявами інтоксикації, появою плямисто-везикульозного сипу. Можлива також, течія з ураженням міжхребцевих гангліїв та появою везикульозної екзантеми за напрямком втягнутих у процес нервів, що і виражено у клінічній картині оперізувального лишая. Вітряна оспа або оперізуючий лишай викликаються одним й тим самим вірусом (з групи герпес-вірусів тип 3) Varicella-zoster-virus (VZV) з сімейства Herpesviridae. джерелом інфекції є людина — хвора або носій. Постінфекційний імунітет зберігається довічно. Інкубаційний період триває від 10 до 23 днів, частіше 13-17, за оперізуючого лишая може тривати роками. Для вітряної оспи характерний гострий початок. Температура тіла підвищується до 37 °С- 39 °С з пешого ж дня захворювання з поліморфним сипом, який характеризується швидкою зміною стадій (протягом кількох годин): макульозної, папульозної та везикульозної. Висипання частіше з’являються на шкірі тулуба, протягом 3-4 днів переходять на область шиї, обличчя, кінцівок. Можливі висипання на слизових оболонках роту, статевих органах, кон’юктивах.

Після того як віруси потрапляють до організму, він починає з ними боротьбу. Одна з реакцій – це продукування антитіл (спеціальних білків імуноглобулінів). Існує декілька типів імуноглобулінів: IgG, IgM, IgA та ін.

IgG у крові найбільше. Як правило, із зараженням вони з’являються не найпершими (пізніше за IgM), проте їх рівень лишається високим тривалий час. У випадку Varicella Zoster Virus антитіла IgG зберігаються на все життя.

За діагностики гострої інфекції, яка нагадує вітряну оспу або оперізуючий лишай, тест на IgG недостатньо інформативний. Треба зауважити, що коли людина хворіла в минулому, то антитіла завжди будуть виявлятися. Окрім того, якщо симптоми вітряної оспи з’явилися нещодавно, результат аналізу може бути негативним, оскільки IgG виникають лише за кілька тижнів після зараження.

Але плануючи вагітність, тест на IgG забезпечує усю потрібну інформацію. За його результатами можливо точно визначити, чи є у майбутньої матері імунітет проти вітряної оспи.