3252 Антитіла IgG до цитомегаловірусу

Вартість — 140 грн.; термін виконання — 3 робочих дні.

Відомо, що в процесі імунної відповіді, у якості захисної реакції організму, починається виріб специфічних антитіл (IgM, IgG, IgA). Дані антитіла мають спорідненість з антигенами (бактеріями, вірусами), які й стимулювали їх створення.

Антитіла IgG — говорять тільки про те, що людина з вірусом зустрічалася, інфікування сталося. IgG при герпесвірусних інфекціях зберігаються довічно (на відміну, наприклад, від хламідіозу). Є ситуації, в яких IgG мають діагностичне значення.

Виявлення антитіл класу IgM і IgG, зазвичай свідчить про нещодавнє первинне інфікування. Зникнення антитіл класу IgM настає зазвичай за 3 місяці від моменту інфікування. Але іноді антитіла IgM циркулюють значно більший час – близько року. Тоді присутність цього виду антитіл не є достовірним підтвердженням первинного інфікування. Виявлення високоавидних антитіл класу IgG в таких випадках дозволяє виключити нещодавнє первинне інфікування. Слід зауважити, що виявлення низькоавидних чи високоавидных антитіл не може розглядатися як доведення нещодавнього інфікування і навпаки. Враховуючи важливість інтерпретації отриманих результатів під час вагітності, лікар враховує всі фактори (інші лабораторні дослідження, клінічну картину) й за необхідності проводити повторні дослідження.

Цитомегаловірус (ЦМВ) — це інфекційне захворювання, що відноситься до сімейства герпесу. Він широко поширений в популяції. Антитіла до цитомегаловірусу виявляють у 10-15% підлітків. До віку 35 років ці антитіла виявляють уже в 40% людей. Вірус має спорідненість до тканини слинних залоз і при локалізованих формах виявляється тільки в цих залозах. ЦМВ персистує в організмі (зберігається) довічно. ЦМВ не дуже заразний.