6104 Альбумін

Вартість — 50 грн.; термін виконання — 1 робочий день.

Альбумін становить 40-60% від загальної кількості білка плазми.

Синтез відбувається в печінці. Негативно заряджені молекули альбуміну в нормі практично не фільтруються в клубочках нирок і не потрапляють в сечу.

Основна роль альбуміну — участь у підтриманні колоїдно-осмотичного(Онкотичного) тиску плазми і об’єму циркулюючої крові, а також транспорт і депонування різних речовин.

Є переносником ряду гормонів — тироксину, трийодтироніну,кортизолу, альдостерону. Близько 40% кальцію плазми оборотно зв’язується з альбуміном, перебуваючи в рухомому рівновазі з фізіологічно активним іонізованим кальцієм плазми.

В станах, що супроводжуються значним зниженням вмісту альбуміну в плазмі, загальний вміст речовин, які зв’язуються з альбуміном, зменшується, хоча концентрація фізіологічно активних фракцій речовин може бути в межах норми, і клінічні змінине виникають. Багато лікарських засобів, які надходять в організм, зв’язуються альбуміном, наприклад, антибіотики, саліцилати, варфарин, клофібрат та ін. Дія таких препаратів на тлі зниження вмісту альбуміну в крові посилюється.
При яких захворюваннях робиться дослідження?

  • Оцінка стану білкового обміну.
  • Загальний моніторинг стану пацієнтів ззахворюваннями печінки і нирок, важкими травмами і опіками, онкологічними захворюваннями і так далі.